بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ضرورت استفاده از کلاه ایمنی

ضرورت استفاده از کلاه ایمنی

تهیه کلاه ایمنی مناسب با شغلتان و استفاده از آن در تمام ساعت های کاری از مهمترین مسائل ایمنی است که باید به آن اهمیت بدهید. یک مهندس، کارگر، بازدیدکننده و هر فردی که به محیط کاری وارد می شود باید به کمک کلاه ایمنی از سر و صورت خود محافظت نماید. اما چهار مدل کلاه کار وجود دارند که پرکاربردترین کلاه ایمنی در مشاغل هستند. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کلاه ایمنی مهندسی

این مدل کلاه برای فعالیت در محیط های ساختمان سازی، راه سازی و به صورت کلی برای افرادی که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند مناسب است. این کلاه به واسطه اسکلت فلزی و بدنه پلاستیکی سر را در برابر تهدید هایی همچون افتادن اشیا، برخورد سر با المان های ساختمان سازی، لیز خوردن و افتادن و .... محافظت می کند. این مدل کلاه ایمنی دارای یک زائده اضافی است که از برخورد نور خورشید و سنگ ریزه ها با صورت محافظت می کند.

کلاه ایمنی صنعتی

این کلاه نسبت به کلاه ایمنی مهندسی محافظت بیشتری دارد. از آنجایی که صنایع مختلف با هم تفاوت های زیادی دارند این کلاه ایمنی علاوه بر محافظت از سر در برابر زمین خوردن، افتادن اشیا و یا بر خورد سر با دیگر اشبا از پشت گردن نیز محافظت می کند. این کار به واسطه زائده پلاستیکی و یا پارچه ای که در قسمت گردن طراحی شده است انجام می شود. این کلاه نسبت به دیگر انواع کلاه ایمنی از مواد اولیه مقاوم تری ساخته شده است.

کلاه ایمنی جوشکاری

در بین صنایع و فعالیت های صنعتی جوشکاری از پر خطرترین مشاغل به شمار می آید. در این شغل خطر برخورد اشعه با چشم، پوست صورت و تنفس دود ایجاد شده سلامتی افراد را به خطر می اندازد. از این رو این کلاه ایمنی به شکلی طراحی شده است که تمام سر و صورت افراد را پوشش می دهد. اگر به صورت حرفه ای به این کار مشغولید از انواع کلاه که مانند کلاه کاسکت رو سر قرار میگیرند استفاده کنید. در غیر اینصورت می توانید از انواع ساده تر که با یک دست نگه داشته می شود استفاده کنید.

کلاه ایمنی عایق برق

از دیگر مشاغل خطرناک کار با برق است. برقکارانی که به صورت حرفه ای و با برق فشار قوی کار می کنند باید در طول کار از انواع تجهیزات عایق برق مخصوصا کلاه ایمنی عایق برق استفاده کنند. این کلاه علاوه بر محافظت از خطرات و تهدید های معمول که کارگران را تهدید می کند، در برابر برق گرفتگی نیز عایق است. با توجه به میزان فشار برقی که با آن کار می کنید باید کلاه متناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

کلام آخر

مجموعه ایمن ترافیک کالا با تهیه انواع مختلفی از کلاه ایمنی شرایطی ایجاد نموده است که کارکنان بخش های مختلف بتوانند در کمترین زمان ممکن بهترین خرید را انجام دهند. این فروشگاه اینترنتی علاوه بر کلاه ایمنی انواع دیگری از تجهیزات ایمنی را گردآوری نموده است. در صورت نیاز می توانید به سایت ما مراجعه نموده و از محصولات ما دیدین نمایید.فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده