بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ضرورت استفاده از کفش کار

همه چیز درباره ی کفش کار

کفش کار یکی از تجهیزات ایمنی و محافظت شخصی است، که برای حفاظت از پاها در محیط کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک نوع از کفش کار، کفش ایمنی مهندسی است که از آسیب دیدن پا به علت قرار گرفتن بر سطوح لغزنده، افتادن یا عبور اشیاء سنگین از روی آن ‌ها، برخورد با سطوح برنده، مکان ‌های تنگ، ماشین‎‌های چرخنده، اشیاء داغ، حلقه‌ ها و ریسمان ‌های مورد استفاده در جابجایی، تراشه ‌ها، جریان برق، مواد شیمیایی، آب و هوای نامساعد و …پیشگیری می کند.

مدیریت ایمنی و سلامت شغلی (OSHA)، کارفرمایان را ملزم به حصول اطمینان از استفاده ی کارگران از کفش های ایمنی در حین کار، در اماکنی که احتمال خطر آسیب دیدن پا وجود دارد، نموده است.

کفش ایمنی مهندسی

کفش ایمنی مهندسی در اشکال مختلف، هم با فرم رسمی و هم با فرم غیر رسمی، تولیده می‌شوند. با این حال کارگران به کفش‌های مورد اطمینان و بادوام برای تأمین ایمنی خود نیاز دارند. کفش های ایمنی سنتی، در قسمت نوک انگشتان، از جنس استیل هستند، اما این قسمت می‌تواند با استفاده از مواد اولیه‌ی کامپوزیتی مانند ترموپلاستیک و آلومینیوم نیز ساخته شود. کفش های ایمنی علاوه بر پارامترهای استادارد اولیهیک کفش کار، هر یک ویژگی های خاصی دارند که برای استفاده در یک محیط خاص مناسب هستند. به عنوان مثال کفش ایمنی جاگر که مقاوم در برابر برق گرفتگی است.

ویژگی های کفش ایمنی مناسب چیست؟

·       هماهنگی با شرایط محیط کار و خطرات مرتبط با آن

·       مواد اولیه استاندارد مورد استفاده در کفش ایمنی و اثربخشی آن ها در مقاومت در برابر خطرات

·       مقاومت در برابر آب، دما و سرما

·       مقاومت در برابر جریان برق

·       مقاومت در برابر سوراخ یا پاره شدن

استفاده از کفش ایمنی در چه شرایط و مکان هایی ضروری است؟

·       جابه‌جایی اشیاء سنگین و اجسامی که امکان افتادن آن ها وجود دارد.

·       جابه‌جایی لوله ها، تنه ی درختان، سنگ ها، غلتک ها، چرخ ها و تمامی اشیاء گردی که امکان لغزیدن آن‌ها روی پا وجود دارد.

·       جابه‌جایی مواد خطرناک کار با ابزارهای برنده مانند چاقو، اره، میخ، فلزاتِ اوراق، شیشه و … . کارباسیم های برق، چه در آن ها جریان برق باشد و چه نباشد.

·       کار بر روی سطوحی که ممکن است جریان برق ساکن ایجاد کنند.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا با تولید بهترین انواع کفش کار امکانات فروش بی واسطه آن را نیزفراهم نموده است. این مجموعه عرضه کننده بهترین انواع کفش کار می باشد. بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  بهترین سوغاتی های شیراز   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ثبت رپورتاژ آگهی در ارم بلاگ و امتیازات آن ثبت رپورتاژ آگهی در ارم بلاگ و امتیازات آن مشاهده