بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معرفی تابلوهای راهنمایی رانندگی

انواع تابلو های ترافیکی

تابلو ترافیکی دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام بر اساس کاربردی که دارند در یکی از این دسته بندی ها قرار می‌گیرند و کاربردشان با توجه به دسته بندی که در آن قرار دارند متفاوت است. در خرید تابلوی ترافیکی باید به نوع آن دقت کافی داشته باشید.

تابلو های راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر که در داخل شهر ها و به منظور هدایت شهروندان نصب می‌شوند، تحت عنوان تابلوهای نام خیابان، تابلوهای نام اماکن و مسیریابی شناخته می‌شوند.

تابلو های جاده ای

تابلوهایی که در جاده و اتوبان ها به رنگ سبز و آبی به منظور راهنمای مسیر نصب می‌شوند تحت عنوان تابلوهای جاده ای شناخته شده و معمولا ابعاد بزرگتری دارند. بر روی این تابلوها با استفاده از شبرنگ ترافیکی مسیر مشخص شده و موجب بهتر دیده شدن تابلو از فاصله دور و در شب می‌شود.

علائم راهنمایی و رانندگی

بیشتر تابلوهای ترافیکی که افراد با آن سر و کار دارند تابلوهای راهنمایی و رانندگی هستند که خود شامل سه دسته می‌شوند.

تابلوهای بازدارنده

شامل بوق زدن ممنوع، توفق ممنوع، ورود ممنوع، دور زدن ممنوع و تابلو ایست در این دسته قرار می‌گیرند که اغلب دایره ای شکل و دارای نوار قرمزی در اطراف خود هستند.

تابلوها و علائم هشداردهنده یا اخطاری

تابلوهای مثلثی با نوار قرمز در اطراف خود مانند جاده باریک می‌شود، حق تقدم و کارگران مشغول کارند در این دسته قرار می‌گیرند.

تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری

تابلو های پایان محدوده سرعت، بیمارستان، تونل و ... که با رنگ های سفید، سبز، آبی، قهوه ای و حتی زرد در سطح شهر دیده می‌شوند در واقع برای آگاهی رساندن به رانندگان و عابران پیاده هستند که تحت عنوان تابلوهای اخباری شناخته می‌شوند.

تابلو اسامی معابر

خیابان ها و کوچه ها دارای اسم های مخصوصی هستند که باید توسط تابلو ها مشخص شوند. تابلو هایی که برای نشان دادن اسامی معابر مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید با رنگ های واضح مشخص شوند تا برای همه خودرو ها قابل دیدن باشند. طراحی این تابلوها نباید موجب جذب گرد و غبار و عدم دید رانندگان شود.

تابلو LED ترافیکی

کشف کارکرد دیودها که منجر به ساخت ال ای دی ها شد در کنار ابداع باتری های خورشیدی، تولید تابلو ترافیکی را چند گام به جلوتر برد. تابلوهایLED در محیط های تاریک این توانایی را دارند که علائم ترافیکی را با بهره گیری از نور لامپ های به کار رفته، به افراد هشدار دهند.

تابلوهای ترافیکی سولار

با ساختاری طراحی شدند که از یک منبع انرژی مستقل تامین شوند و بتوان آن ها را در محیط های خارج از شهر و داخل شهر به راحتی نصب کرد. همچنین استفاده از این دسته تابلو های ترافیکی باعث می‌شود توجه راننده ها در شب هنگامی که سرعت خودرو بالا است به سمت این دسته از تابلو ها جلب شود. طبق آمار های رسمی استفاده از نوع تابلو های ترافیکی باعث کاهش 30 درصدی تصادف در شب شده است که این آمار نشان دهنده تاثیر گذار بودن این تابلو ها است.

سخن آخر

تولید تابلوهای ترافیکی از آن جایی متحول شد که نمادها و علائم به کار رفته در آن تبدیل به قراردادی جهانی شد. این پیغام ها بسیار هوشمندانه طراحی شده بودند و حتی افراد نا آشنا نیز می توانستند مفاهیم آن ها را درک کنند. این پیغام ها به شکلی ساده و خلاصه رانندگان را در مسیرهای درست هدایت میکردند و مانع از رفتارهای اشتباه افراد در حین رانندگی می شدند و به این ترتیب بود که ایمنی جاده ها و خیابان ها در شکلی گسترده پایه ریزی شد. ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع تجهیزات ترافیکی مخصوصا تابلوی راهنمایی است.


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  بهترین سوغاتی های شیراز   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست مشاهده