بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» انواع مخروط ترافیکی

مخروط ایمنی حلقه دار

مخروط ایمنی حلقه دار از جنس پلاستیکیاPVC، یکی از تجهیزات ترافیکی است. به دلیل داشتن حلقه در قسمت بالای این مخروط ترافیکی می توان آن ها را با زنجیر به هم وصل کرد. در حین انجام فعالیت‌های عمرانی مانند: ساخت‌وسازهای ساختمانییا جاده‌ای، مسدود کردن راه ورود یک منطقه، نشان دادن محدوده‌ی بازی بچه‌ها استفاده می شود. همچنین به‌صورت موقت برای دادن آگاهی به رانندگان در مسیری که حادثه‌ای در آن رخ‌داده است، در فاصله‌ای منطقی از محل موردنظر قرار داده‌ شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدف از استفاده از مخروط ایمنی یا کله قندی ترافیکی آن است که افراد یا خودروهایی که در طول مسیر به مکانی مشخص، مثل محل حادثه یا ساخت‌وساز نزدیک می‌شوند، با وسیله‌ای سبک و ایمنی منحرف شوند تا به‌طور موقت از تجمع افراد در آن منطقه جلوگیری شود. برای اهداف طولانی مدت وسیله‌ای که قرار است این مسئولیت را بر عهده داشته باشد کمی سنگین‌تر بوده و البته توی زمین پیچ شده و ثابت می‌ماند.

تاریخچه ی مخروط ایمنی

 اختراع مخروط ایمنی حلقه دار به سال ۱۹۴۳ میلادی برمی‌گردد. این وسیله برای اولین بار در سال ۱۹۵۸ میلادی در بزرگراه M6 کشور انگلستان مورداستفاده قرار گرفت. البته مخروط های ایمنی از جنس پلاستیک سال‌ها بعد وارد بازار شدند و تا پیش از آن جنس مخروط‌ها از چوب بوده است.

یک سال بعد، یعنی در سال ۱۹۵۹ میلادی،یک شرکت آمریکایی به نام Pacific Gas and Electric برای آن‌که دید رانندگان در طول روز و شب بهتر شود، روی مخروط های ایمنی چند حلقه‌ی رنگی ایجاد کرد. فردی که ایده‌ی این کار را به مدیران شرکت داده بود ۴۵ دلار پاداش دریافت کرد. این کار هنوز هم برای بهتر دیده شدن مخروط‌ها که اغلب به رنگ نارنجی، قرمز و زرد ساخته می‌شوند، انجام می‌شود.

انواع مخروط ایمنی

مخروط های ایمنی در اندازه و سایزهای مختلف ساخته می‌شوند. معمولاً از ارتفاع ۳۰ سانتی‌متر آغاز و تا حدود ۱ متر ارتفاع پیش می‌روند.

رنگ مخروط ایمنی

حلقه دار رنگ مخروط ایمنی حلقه دار عموماً زرد و قرمز با حلقه‌های شبرنگ برای ایجاد دید بهتر در طول شب هستند. رنگ‌های دیگری مثل صورتی و نارنجی آن نیز در بازار وجود دارد. مهم‌ترین دلیل برای انتخاب این رنگ‌ها آن است که مخروط ایمنی حلقه دار بهتر و واضح‌تر دیده شوند. در برخی از مدل‌های جدید مخروط های ایمنی چراغ فلاشر هشدار دهنده نیز روی مخروط تعبیه شده است. این مخروط ها هنگام نصب در جاده وضوح بالاتری داشته و راننده را به‌راحتی متوجه محدوده‌ی خطر می کنند.

موضوع دیگر، وزن مخروط های ایمنییا همان کله قندی های ترافیکی است. هرچقدر اندازه‌ی آن‌ها بزرگ‌تر باشد وزن آن‌ها نیز بالاتر خواهد رفت، اما به‌طورکلی وزن یک مخروط ایمنی استاندارد: ۳۰ سانتی‌متری در حدود ۰.۵ کیلوگرم ۴۵ سانتی‌متری در حدود ۱.۵ کیلوگرم ۷۰ سانتی‌متری در حدود ۳.۲ کیلوگرم ۹۰ سانتی‌متری در حدود ۴.۵ کیلوگرم است.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا تولید کنندهانواع مخروط ترافیکی است. این برند محصولات خود را بدون واسطه به فروش می رساند.


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   بهترین سوغاتی های شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست مشاهده