بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» اهميت كفش كار مناسب براي مشاغل مختلف

کفش کار شاید برای خیلی از مردم مورد مهمی نباشد . اما برای افرادی که محیط کار کارگاهی دارند و با مصالح ساختمانی و یا کارگاههای تولیدی دیگر در ارتباط هستند و خطرات کاری زیادی متوجه آنها است کفش کار مناسب بسیار اهمیت دارد . در انتخاب کفش کار مناسب باید نکاتی را رعایت کرد مانند مقاومت و دوام و همچنین قیمت کفش کار . راحتی و اندازه که توجه به این موارد میتواند سلامت پا و بدن را در محیط کار بالا ببرد.

کفش کار

اگر شما تمام طول روز را در یک محیط صنعتی مشعول به کار هستید، کاری که نیازمند فعالیت و حرکت در تمامی فضای کارگاه است، مقاومت در برابر وسوسه داشتن کفش‌هایی باکیفیت مناسب، بسیار سخت و دشوار است . کفش‌هایی که آرامش را حین فعالیت به شما ارزانی می‌کند.

توجه داشته باشید که گام برداشتن و راه‌رفتن حین فعالیت در محیط کارگاهی، با قدم‌زدن در حالت عادی کاملا متفاوت است . به همین دلیل کفش‌های کار کاملا متفاوت با کفش‌های پیاده‌روی است. از این رو اگر شما در انبار آمازون مشغول به کار هستید و یا به عنوان یک کارگر در یک محیط کارگاهی اشتغال دارید، باید معیارهای مشخصی را در انتخاب کفش‌های‌تان به کار ببندید . به عنوان مثال کارگری که مشغول بتن‌ریزی است، باید الزامات این کار را در مورد استاندارد کفش‌هایش نیز مد نظر قرار دهد . اما متاسفانه کفش‌های کار کمی پیدا می‌شود که متناسب با شرایط محیطی کار و حرفه شما ساخته و پرداخته شده باشند .

بطور مثال در کفشی که ویژه برای کار در محیط‌های صنعتی طراحی شده‌است، جذب شوک وارده به کفش بر روی پاشنه متمرکز است . چرا که به لحاظ علمی، پاشنه نقطه‌ای از پاست که بیشتر ضربات وارده به آن بر این نقطه وارد می‌شوند .

باید توجه داشته باشید، استفاده از کفش‌های پیاده‌روی استاندارد موجب پراکنده شدن شوک بصورت کاملا یکنواخت در تمامی سطح بدن می‌شود. کفش‌هایی که دردهای حاصل از پیاده‌روی‌های طولانی مدت را ازبین می‌برند.

رابطه کفش و تاثیر آن بر روی روابط اجتماعی

اگر در انبار آمازون یا در محیط صنعتی مشغول به کار هستید باید از کفش های کار ساق بلندی که دارای قطعات فلزی در پشت و جلو هستند استفاده کنید .

اما اگر کار شما به گونه ای است که روی بتن راه می روید ویا مدت زیادی مجبور به ایستادن روی سطح بتنی هستید می توانید از کفش های کار اسپرت استفاده کنید توجه داشته باشید این نوع کفش ها به علت وزن زیاد مناسب پیاده روی های طولانی نمی باشند.

جای تعجب نیست اگر با کفش پیاده روی روی بتن کار می کنید و پس از مدتی سریع خسته شده و دچار درد پا می شوید ، آیا فکر میکنید کفش کار مانند کفش پیاده روی می باشد؟

به لحاظ فنی خیر…

شاید در نظر اول اینطور به نظر برسد که کفش کار بسیار خسته کننده است اما دقت داشته باشید اشتباه در انتخاب کفش کار می تواند باعث درد پا ، کمر درد ، ناراحتی پاشنه و حتی اسپاسم در زانو گردد.

پس چطور می توان یک کفش کار مناسب پیدا کرد و مشخصه های آن چیست ؟

به طور خلاصه، ویژگی های اصلی یک کفش کار خوب به شرح ذیل می باشد :

سیستم قوس پشتی

جذب شوک به طور مساوی بر روی پای پا گسترش می یابد.

قوس مناسب در میانه کفی.

جلو سفت (دارای نوار فلزی در پشت و جلو)

کفش کار تولید ایران به واسطه استفاده از چرم ایرانی و تجربه بالای تولید کنندگان ایرانی کیفیت بسیار بالایی داشته و از تولیدات خارجی چیزی کم ندارد. خرید کفش کار در انواع مختلف و برای مشاغل مختلف در سایت ایمن ترافیک کالا مقدور می باشد. تنها کافی است اطلاعاتی در خصوص خطرات موجود در محیط کار خود داشته باشید تا بتوانید بهترین کفش کار مورد نظر خود را خریداری نمایید. در صورت تمایل می توانید با شماره های داخل سایت تماس گرفته و اطلاعات کاملی در زمنیه قیمت کفش کار، ویژگی شاخص هر مدل و مناسب بودن آن برای مشاغل مختلف کسب نمایید.


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   بهترین سوغاتی های شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست ارتقاء سریع سایت در گوگل با ثبت لینک در 200،000 پست مشاهده