بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» پارچه مناسب برای لباس کار

اهمیت لباس کار و تجهیزات ایمنی

یکی از دلایلی که میل به استفاده از تجهیزات ایمنی را امروزه روز بالا برده است ، اجرای استاندارد های ایمنی فردی توسط اداره وزارت کار است. اما شاید این تمام دلیل این مقدار تقاضا برای استفاده از لباس برای کار ، کفش کار و سایر ملزومات ایمنی نباشد، اصلی ترین دلیل هزینه های بالای درمانی است که پس از حادثه گریبان گیر فرد حادثه دیده یا کارفرما می شود. بنابراین خرید لباس کار مناسب، کفش ایمنی و کلاه کار استاندارد می تواند درصد خسارت های جانی و مالی را تا حد قابل قبولی کاهش دهد و البته خود این وسایل حفاظت فردی هزینه چندانی ندارد. اما از چه لباسی و یا کفش کاری استفاده کنیم می تواند چالش برانگیز باشد و ممکن است موجب سردرگمی افراد کم تجربه در زمینه خرید لوازم ایمنی مناسب و استاندارد شود.

خرید لباس کار مناسب

لباس كار به عنوان یكی از وسایل استحفاظی فردی مطرح می‌باشد و كلیه كاركنان باید با لباس كار مناسب محل كارشان در آنجا حضور بعمل آورند.

معمولاً لباس كار به عنوان یك پوشش سراسری تنه، دست و پاها را در مقابل شرایط محیطی حفاظت می‌كند. ساده ترین شكل لباس كار در دو فرم ظاهری بلوز و شلوار یا کاپشن و شلوار (دو تكه) و نوع یكسره (بیلرسوت) می باشد.

جنس لباس کار از جنس الیاف طبیعی (پلی استر پنبه) و یا درصدی الیاف طبیعی و مصنوعی (فیلامن ویسکوز) و در مواردی تماماً از الیاف شیمیایی و صنعتی تولید می‌شود. بدیهی است هر چه الیاف بكار رفته شده در پارچه طبیعی ­تر باشد، تبادل حرارتی آن آسانتر و لباس به اصطلاح خنک تر است.

پيش بندهای حفاظتی :‌

پيش بند از جمله تجهيزات ایمنی از بدن در برابر پاشش مواد می ­باشند. جنس پيش بند با توجه به شرايط استفاده از آن جنس نايلونی (پيشگيری از ريزش آب)، چرمی (جهت پيشگيری از ريزش پليسه جوشكاری)، سربی (جهت حفاظت در برابر پرتوهای راديو اكتيو)، پلی وينيل كلرايد (جهت حفاظت از مواد شيميايی) و ...... انتخاب میشود.

لباسهای با قابليت ديد بالا (جلیقه های شبــرنگ دار ـ فسفــری) :‌

اين گونه لباسها به منظور پيشگيری از حوادث ناشی از ضربه و برخورد و به صورت ژاكت، بلوز شلوار با توجه به نوع محل كاربرد، به رنگهاي براق و از جنس­های مختلف ساخته شده و امكان رويت فرد را در شرايط مختلف آب و هوايی و ساعات مختلف شبانه روز فراهم می كنند.

خرید لباس کار نیاز به تحقیق و بررسی دارد. شرایط محیط کار و خطراتی که در آن وجود دارد تاثیر بسیاری در انتخاب نوع پارچه دارد. پارچه انتخابی شما باید راحتی کارگر، کارفرما و مهندس را فراهم آورده و خطرات موجود در محیط را نیز دفع نماید. پارچه های انتخاب شده برای لباس کار تنوع بسیار زیاد دارد و از پارچه نخی تا ویسکوز و پنبه و جین و کتان در دوخت انواع لباس کار به کار می رود. قیمت لباس کار از مدل دوخت لباس ایمنی و نوع پارچه آن تاثیر می گیرد. تمامی اطلاعات در مورد لباس کار را می توانید از فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا دریافت کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در مورد مدل، نوع پارچه و قیمت لباس کار می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  بهترین سوغاتی های شیراز   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ثبت رپورتاژ آگهی در ارم بلاگ و امتیازات آن ثبت رپورتاژ آگهی در ارم بلاگ و امتیازات آن مشاهده