بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آشنایی با لوارم جانبی کلاه ایمنی

لوازم جانبی کلاه ایمنی

کلاه ‏های ایمنی‏، معمولا به همراه یک سری ملحقات در کنارشان، طراحی می‏شوند. آن ملحقات در واقع بخش جداگانه ‏ای است که به صورت عمودی در امتداد لبه کلاه وصل می‏شود. تعداد زیادی از لوازم جانبی به همراه کلاه ‏های ایمنی وجود دارند که می‏توانند به کلاه وصل شوند تا متناسب با هر شغل در محل کار بتوان از آنها استفاده کرد. این لوازم جانبی برای این طراحی شده ‏اند که به کلاه وصل شوند تا بدون نیاز به در آوردن کلاه، از صورت محافظت شود.

1- طلق – طلق‏ها ابزاری هستند که به عنوان محافظ صورت به جلوی کلاه وصل می‏شوند. دو نوع اصلی از این طلق‏ها موجود است. اولی شامل یک نوع طلق شفاف است که از صورت محافظت می‏کند و در عین حال مانع از دید نمی‏شود. نوع دوم به صورت سایه‏ دار تیره می‏باشد که معمولا در جوشکاری کاربرد دارد. این نوع از پوشش‏ها، از چشم در برابر نور تابان، به ویژه هنگامی که کارگر متناسب با کارش مجبور است به طور مستقیم به منبع نور نگاه کند، محافظت می‏کند. 

2- محافظ گوش – محافظ گوش به دو طرف کلاه وصل می‏شود و سپس پایین می ‏آید تا گوش را پوشش دهد. اینها برای محافظت از گوش در مقابل صدای زیر و گوش خراش طراحی شده ‏اند که معمولا در حدود 85 دسی بل می‏باشد.

3- آینه ‏ها – این لوازم جانبی کلاه ‏های ایمنی طراحی شده ‏اند برای اینکه میدان دید کارگر را افزایش دهند. این امکان در محیط‏های کاری خطرناک که در آن، کارگران ممکن است از پشت ضربه بخورند، استفاده می‏شود. این آینه‏ها در اندازه ‏های بسیار کوچک تعبیه شده‏ اند و براحتی می‏توان آنها را در مواقعی که ضرورتی برای استفاده نیست، جدا کرد. آنها در واقع برای محدوده دید پیرامون، کار گذاشته می‏شوند و مانع از محدوده دید نزدیک نمی‏شوند. این یک امکان کاملا اختیاری است و هیچ قانونی در حال حاضر وجود ندارد که استفاده از این آینه ‏ها را الزامی کند.

4- نصب چراغ قوه یا چراغ جلوی پیشانی – این یک دستگاهی است که در قسمت بالای کلاه نصب می‏شود و به کارگر امکان می‏دهد که در مکان‏های تاریک بدون درگیر کردن دستانش برای نگه داشتن چراغ قوه، کار خود را انجام دهد. بجای نگه داشتن چراغ قوه با یک دست، کارگر می‏تواند به سادگی چراغ قوه را به کلاه، وصل کند. این امکان مخصوص کسانی است که در مکان‏ های تاریک مانند معادن و یا فضاهای بسته یا تاریک، مشغول به کار هستند.

5- بند چانه – همانطور که قبلا ذکر شد، بند چانه، یک بندی است در زیر چانه برای جلوگیری از سقوط کلاه ایمنی از سر یک کارگر، زمانی که او بیش از حد خم می‏شود یا به بالا یا پایین نگاه می‏کند. این امکان ویژه کسانی است که در ارتفاعات کار می‏کنند. بند چانه به کارگر امکان می‏دهد که خیالش از افتادن کلاهش راحت باشد و باعث می‏گردد دستانش کاملا آزاد باشند و براحتی کار خود را انجام دهد.

6- پدهای کناری ضخیم عایق – با وجود اینکه در ایران درجه حرارت به طور مداوم بالاست، گاهی در فصل زمستان، هوا نسبتا سرد می‏شود. پدهای ضخیم و عایق کناری کلاه، طراحی شده ‏اند برای اینکه سر را در فصل زمستان گرم نگه دارند.

خرید کلاه ایمنی مطابق با شغل و خطرات موجود در محیط کار امری بسیار ضروری است. در صورت تمایل می توانید به سایت ایمن ترافیک کالا فروشنده انواع تجهیزات ایمنی مراجعه کنید و با شماره های داخل سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان در زمینه قیمت کلاه کار در انواع مختلف، نوع کلاه ایمنی و متریال به کار رفته در ساخت آن با مشاوران و کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده