مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» راهنمای خرید عینک ایمنی متناسب با کار

مشخصات انواع عینک ایمنی

بر اساس خطراتی که در محیط های کاری مختلف وجود دارد، تجهیزات ایمنی متناسب با شرایط، طراحی و ساخته می شوند. این تجهیزات بسته به نوع طراحی و ناحیه ای که مورد حفاظت قرار می دهند، در 4 گروه عینک های ایمنی، عینک های فنجانی، شیلدهای صورت و کلاه خودها (Helmets) قرار می گیرند. در ادامه انواع عینک های ایمنی و مشخصات هریک معرفی می گردند.

راهنمای خرید عینک ایمنی

برخی حوادثی که منجر به ایجاد زخم و جراحت در چشم ها می شوند، منجر به بروز آسیب های غیر قابل علاج شوند. اغلب آسیب های چشمی سبب نابینایی فرد می شوند. آسیب هایی که با رعایت اصول ایمنی و استفاده از عینک ایمنی می توانست پیشگیری شود. خرید عینک ایمنی نیازمند کسب اطلاعات جامعی در مورد این تجهیزات است. اطلاعاتی که می تواند منجر به انتخاب بهتری شود؛ هر عینک ایمنی در مجموع باید از خواص زیر برخوردار باشد.

·        به راحتی قابل استفاده باشد و فرد را در حین استفاده کلافه نکند.

·        از وضوح و دید کافی برخوردار باشد و میدان دید کاربر را محدود نکند.

·        با قرار گرفتن صحیح بر روی چشم ناحیه حفاظتی کاملی برای چشم ها ایجاد کند.

·        در تماس با مواد مخرب از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند.

عینک ایمنی جوشکاری

فرایند جوشکاری همراه با صدای زیاد، تشعشعات مرئی و نامرئی مضر و پرتاب ذرات خواهد بود. تشعشعات مرئی نتیجه ایجاد قوس الکتریکی و تشعشعات غیر مرئی شامل پرتوهایUV و IR است. عوارض رسیدن این پرتوها به چشم و پوست، التهاب چشم وسوختگی پوست خواهد بود. عینک ایمنی جوشکاری نوعی از عینک ایمنی مهندسی است که برای حفاظت از چشم در برابر اشعه های مضر جوشکاری و ذرات پرتابی و گازهای سمی طراحی شده است. عینک ایمنی جوشکاری می تواند هریک از انواع کلاه خودها، عینک های فنجانی و یا عینک های ایمنی باشد. هلمت جوشکاری همزمان از سر، صورت و چشم محافظت می کند. لنز مورد استفاده در هلمت ها می تواند تیره و کدر باشد تا پرتوهایuv و مادون قرمز را جذب کند. لنز این عینک ها معمولا از جنس پلی کربنات ساخته می شوند. لنزهای پلی کربناتی نسبت به لنز شیشه ای سبک تر و چندین برابر مقاوم تر هستند. برای دوام بیشتر عینک ایمنی جوشکاری باید لایه بیرونی لنز از خواص ضد خش و ضد استاتیک برخوردار باشد. قاب عینک جوشکاری باید به شکلی طراحی شده باشد که محدوده دید وسیعی در اختیار کاربر قرار دهد. علاوه بر این به خوبی حاشیه چشم را عایق بندی کند و از ورود ذرات مضر به چشم جلوگیری کند. بسته به روش جوشکاری و جریان مورد استفاده از فیلترهای محافظ برای جذب اشعه های مضر استفاده می شود. شرایط ذکر شده برای ساخت عینک ایمنی جوشکاری با توجه به استاندارد DIN EN 166 تعیین شده اند.

کلام آخر

ایمن ترافیک کالا تولید کننده انواع عینک ایمنی می باشد. این برند محصولات باکیفیت خارجی نیز به فروش می رساند.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده