بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» صفر تا صد چراغ گردان پلیس

صفر تا صد چراغ های پلیسی

باید پذیرفت که چراغ پلیسی وسیله‌‌ای مهم و اساسی برای کنترل ترافیک می‌باشد. چراغ گردان پلیس جزء تجهیزات ترافیکی و برای نیروی‌های پلیس و امدادی است.که هم نقش هشدار دهنده و هم نقش بازدارنده را دارد. لامپ پلیسی و چراغ‌ پلیسی دارای انواع مختلفی می‌باشند.که هر کدام از آن‌ها برای وظایف خاصی به کار گرفته می‌شوند. بنابراین لازم است.که ابتدا در مورد انواع چراغ پلیسی آشنایی داشته باشید.و بدانید که برای چه هدفی از آن ها استفاده می ‌کنید.

معرفی برخی از انواع چراغهای پلیس

چراغ پلیسی اسپرت

این دسته از چراغ های پلیسی بیشتر از اینکه برای ماشین های پلیس استفاده شود،.برای خودرو‌های آفرود شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته حتی برای نصب این دسته از چراغ ها نیز باید مجوزهای لازم را دریافت کرد. افرادی که امکان استفاده از این دسته تجهیزات را دارند.شامل نیروهای امدادی کوهستان‌ها هستند.که به دلیل نور زیاد این دسته از تجهیزات، به خوبی دیده می‌شوند.

چراغ گردان پلیسی

چراغ گردان پلیسی که در ابتدا بصورت چراغ معمولی تولید می‌شد را می‌توان از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین انواع چراغ پلیسی دانست که در خودروهای امدادی مختلف نظیر خودروهای آتش نشانی، امداد خودرو و آمبولانس بدلیل دیده شدن سریع توسط رانندگان مورد استفاده قرار می‌گرفتند. چراغ گردان پلیس در انواع مختلفی مانند چراغ گردان تکی پلیس، چراغ گردان تکی ال ای دی و چراغ گردان آژیردار تولید و عرضه می‌گردد که در سالهای اخیر استفاده از لامپ های LED در ساخت چراغ گردان پلیسی بعلت داشتن طول عمر بالاتر نسبت به چراغ های معمولی و عملکرد بهتر بسیار مورد توجه و استفاده کاربران قرار گرفته و سبب شده که فروش چراغ گردان پلیسی ال ای دی به شدت افزایش یابد. خرید چراغ گردان پلیسی بدون مجوز برای ماشین‌های شخصی پیگرد قانون دارد و استفاده از این نوع چراغ پلیس برای مسابقات آفرود و کوهستان توصیه می‌گردد که این مورد نیز، نیاز به گرفتن مجوز دارد.

ال ای دی پلیسی

یکی از پرکاربردترین انواع چراغ پلیس، ال ای دی پلیسی است که از جایگزین کردن لامپ های LED به جای لامپ‌های معمولی ساخته شده است. لامپ های ال ای دی بدلیل داشتن طول عمر بالا و کیفیت قابل قبول نور پرتابی و همچنین مصرف انرژی کم و عدم آسیب رساندن به سیستم برق خودرو، طرفداران زیادی دارد به طوری که امروزه اکثر چراغ های گردان پلیسی و فلاشرهای پلیسی از نوع LED پلیسی هستند؛ زیرا علاوه بر استفاده آسان، قابلیت نصب بر روی هر قسمتی از خودرو را نیز دارند.

چراغ اسکن پلیسی

چراغ اسکن پلیسی در واقع نوعی اسکنر است که با استفاده از نور مادون قرمز این قابلیت را دارد تا به بررسی وضعیت بدنی و لوازم و اشیاء فلزی داخل خودرو بپردازد و با هشدار و آژیر، موارد مشکوک را اعلام کند. چراغ اسکن پلیس جزء تجهیزات پلیسی محسوب می‌شود و بطور معمول در بین چراغ های پلیسی رایج قرار نمی‌گیرد.

چراغ پلیسی برای موتور

چراغ پلیسی برای موتور یک نوع متفاوت از چراغ های پلیس است که در اندازه های کوچکتر نسبت به چراغ پلیسی برای ماشین تولید می‌گردد و استفاده از آنها تنها برای موتورهای پلیس قانونی بوده و نیاز به مجوز ندارد. چراغ پلیسی برای موتور انواع مختلفی دارد که می‌توان به چراغ گردان پلیسی قابل نصب بر روی قسمت کناری یا انتهایی موتور، چراغ فلاشر پلیسی قابل نصب در دو طرف موتور و چراغ گردان پلیسی کوچک قابل نصب در قسمت‌های مختلف موتور پلیس اشاره کرد. انواع چراغ پلیس برای موتور می‌تواند دارای رنگ و ساختار متفاوتی باشد که باید با توجه به نوع کاربرد و وظیفه سازمانی که دارند تهیه و خریداری شوند.

چراغ پلیس مجازی

یکی دیگر از انواع چراغ پلیس، چراغ پلیس مجازی است که با نصب آن در مناطق مختلف و مورد نیاز، حضور پلیس را به صورت مجازی تداعی می‌کند. در واقع چراغ پلیس مجازی یکی از ترفندها و شگردهای جدید پلیس برای کاهش حوادث در مناطق خطرناک و حادثه خیز و همچنین کنترل ترافیک است. با نصب چراغ پلیس مجازی و با استفاده از علائم هشدار دهنده‌ای که از این نوع چراغ پلیس پخش می‌شود، می‌توان بدون نیاز به حضور پلیس این حس را در رانندگان ایجاد کرد که پلیس واقعی در مکان حضور دارد.

چراغ پلیسی برای ماشین

معیار انتخاب نوعی از چراغ های پلیسی قرار گرفتن آن‌ها روی خودرو های مختلف است. اندازه خودرو و یا نقش سازمانی آن‌ها تاثیر زیادی روی چراغی که روی خودرو نصب می‌شود را دارد.

راهنمای خرید چراغ پلیس

چراغ گردان پلیس و امداد روی انواع خودرو امداد و پلیس نصب شده و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. رنگ چراغ گردان در هر خودرو متفاوت بوده و طبق استانداردها انتخاب می شود. در ضمن تکی و یا دوتایی بودن، گردان و یا ثابت بودن چراغ ها نیز با هم متفاوت هستند. اما مهمترین آیتمی که در قیمت چراغ گردان تاثیر مستقیم دارد استفاده از چراغ ال ای دی و یا لامپ ساده است. قیمت خرید چراغ گردان ال ای دی نسبتا بیشتر است اما ماندگاری این مدل بیشتر از انواع ساده آن می باشد.

برای خرید انواع چراغ گردان پلیس و آگاهی از قیمت چراغ گردان امداد می توانید به سایت ایمن ترافیک کالا مراجعه کنید و یا با شماره های مندرج داخل سایت تماس حاصل نمایید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده